کارخانه

کارخانه

کارخانه

 قطعات خودرو – شهرک صنعتی کاسپین

        این کارخانه در سال ۱۳۸۹ با سرمایه گذاری شرکت نیمه هادی عماد ایجاد شده است. این کارخانه از جمله طرح های با فن آوری پیشرفته کشور می باشد که در فضایی به وسعت ۱۳۰۰۰ مترمربع در شهرک صنعتی کاسپین احداث گردیده و در آن تاسیسات و تجهیزات کنترل شده جهت تولید تجهیزات الکترونیکی حساس ایجاد گردیده است.

* ‌شرکت نیمه هادی عماد در زمینه طراحی و تولید ایربگ و ایموبیلایزر دارای گرید B ساپکو و B+ سازه گستر جهت توسعه و طراحی و تولید ایربگ و ایموبیلایزر محصولات ایران خودرو و سایپا می باشد.

* شرکت نیمه هادی عماد در زمینه تولید ایربگ با شرکت های اروپائی و چینی دارای قرارداد همکاری و توسعه محصول می باشد و محصولات ذیل را طراحی و تولید انبوه نموده است :

  • DAB ، PAB ، ACU ، CS ، DAS سمند سورن .
  • DAB ، PAB ، ACU ، CS ، DAS ، SW تیبا .
  • DAB ، PAB ، ACU سمند LX و پارس .
  • DAB ، PAB ، ACU ، CS ، DAS ، SW پراید .

* شرکت نیمه هادی عماد در زمینه تولید ایموبیلایزر ( سیستم ضد سرقت خودرو ) با شرکت Valeo Security فرانسه دارای قرارداد همکاری و توسعه محصول میباشد و محصولات ذیل را با این شرکت طراحی و تولید انبوه نموده است :

  • سیستم ICU ، TAG و Antenna پژو ۴۰۵ ، پارس و سمند .
  • سیستم ICU ، TAG و Antenna پراید و تیبا .
  • سیستم کد دهی انواع ایموبیلایزر ولئو ، بوش و زیمنس خطوط تولید پراید و تیبا در سایپا ، پارس خودرو و سایپا کاشان .

از مهم ترین ویژگی های این سیستم نسبت به سایر سیستم های امنیتی این است که بر خلاف سایر دزدگیرهای متداول نمی توان سیستم فوق را از مدار خارج کرد و یا جایگزین نمود. زیرا EMS تنها بعد از تایید هویت کلید از ICU شناخته شده، فرمان های لازم جهت روشن شدن خودرو را صادر می نماید.همچنین، پروتکل رمزنگاری به کار گرفته شده در نسل جدید ایموبیلایزرها به گونه ایست که در هر ارتباط ابتدا یک کد تصادفی تولید و برای طرف دوم ارسال می گردد که این کد هر بار متفاوت از دفعات قبلی است. طرف دوم، از روی این کد تصادفی و کلید های امنیتی ذخیره شده کد دیگری را می سازد و آن را برای طرف اول ارسال می کند. در این مکانیزم، هر کدام از طرفین با بکارگیری الگاریتم رمزنگاری نسبت به تشخیص هویت طرف دیگر اقدام می نماید.

* تجهیزات کددهی و عیب یابی سیستم های الکترونیکی خودرو :

با توجه به رشد روز افزون علم الکترونیک و کاربرد آن در صنعت خودروسازی امروزه سیستم های متفاوتی اعم از ایربگ، ایموبیلایزر،‌ABS در خودروهای جدید نصب می گردند که از طریق یک سیستم الکترونیکی کنترل می شوند. با نصب این سیستم ها روی خودرو، جهت هماهمنگ سازی آن با سیستم مدیریت الکترونیکی موتور خودرو ( ECU ) نیاز به تجهیزات کددهی می باشد تا این وسایل را به ECU معرفی نماید و همچنین نیاز به دستگاه های عیب یاب جهت تشخیص عیوب این سیستم ها می باشد.

شرکت نیمه هادی عماد با همکاری شرکت کره ای متخصص در این زمینه اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات کددهی و عیب یاب ایموبیلایزر برای خودروسازی سایپا نموده است که این تجهیزات هم اکنون در خطوط تولید پراید و مینیاتور مورد بهره برداری قرار گرفته است.

با توجه به کسب فن آوری ساخت این تجهیزات توسط شرکت نیمه هادی عماد، آمادگی طراحی و ساخت آن برای سیستم های مختلف الکترونیکی مورد استفاده در خودرو ها وجود دارد.

 

کارخانه

کارخانه